Інтегрований урок «Зимові турботи» 1 клас


Інтегрований урок Зимові турботи 1 клас
( Літературне читання, народознавство, ознайомлення  з навколишнім середовищем, художня праця )
  МЕТА: Розвивати знання дітей про зимові явища, про походження назв місяців;вчити дітей виразно читати вірші, тексти;правильно ставити логічний наголос;збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мову, логічне мислення;вміння правильно аналізувати прочитане, характеризувати героїв; виховувати любов до рідної природи, бережне ставлення до неї; розвивати інтерес до усної народної творчості.
                  ХІД      УРОКУ
1. Організаційний момент
 1 учень: Пролунав дзвінок,
               Починається урок.
               Працюватиме старанно,
               Щоб почути у кінці,
               Що у нашім першім класі
               Діти – просто молодці!
2 учень: Щоб урок пройшов не марно,
               Треба сісти рівно, гарно
               І виконувати те,
               Про що мова зараз йде.
2) Психологічна готовність:
- Я готов до уроку
- Я буду дуже уважним на уроці
- Я не буду відлікатися
- Я не буду заважати сусіду
- Я запам’ятаю все раз і назавжди
- Посміхніться один одному
2. Оголошення теми і мети уроку
І з посмішкою ми підемо на незвичайний урок. На ньому ми будемо читати, відгадувати загадки,  зробимо красиву ялинку . Чи цікавий буде урок? Це залежить саме від вашої активності, уважності, творчості.
3 учень: Ми будемо працювати під девізом: 

« Щоб робота в нас кипіла працювати будемо :
                        Швидко ! Дружно ! Вміло !»
3. Актуалізація опорних знань
БЕСІДА :
- Назвіть, будь-ласка, які ви знаєте пори року ?
- А яка зараз пора року ?
- Що  відбувається взимку з природою, погодою, які ознаки зими ви знаєте ?
-  Як називається місяць який зараз йде ?
- Чому він має таку назву ?
- А другий місяць зими яку має назву і чому ?
- Останній місяць зими який ?
- Зиму чекають,  як дорослі, так і малі діти, вона має багато назв : чаклунка , красуня , казкарка , королева , царівна , білосніжка.
- А які свята відзначають у грудні ? (відповіді дітей )
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ    ЗДІБНОСТЕЙ      (загубилась рифма )
Ма-ма-ма – надворі вже ....( зима )
Іг- іг- іг – скрізь летить пухнастий.....( сніг )
Ні- ні- ні – візерунки на .....( вікні )
Оз- оз- оз – тріщить лютий ....(мороз )
На- на- на – стоїть ялинка ....(запашна )
Ік- ік- ік – незабаром свято ... (Новий рік )
РОБОТА З ДЕФОРМОВАНИМ ТЕКСТОМ
Робота ведеться дошка // відповіді учнів (розбір слів на склади )
З бане тілела наніж , краваси , мов казір , жинсніка .(З неба летіла ніжна , красива , мов зірка , сніжинка .)
4   Сприймання та усвідомлення матеріалу
 Робота з текстом
У вас лежать на парті аркуші паперу на якому надруковано  дуже красивий текст про зиму.
Читання тексту дітьми.
Обговорення тексту :
-про яку пору року розповідається у цьому тексті ?
-зачитайте назву , який заголовок можна дібрати до тексту ще ?
-що зробив мороз на вікнах ? Зачитайте .
-про яку красуню ведеться мова ?
-який подарунок зробив батько своїм дітям ?
-до якого свята будуть готуватись ?
-а що зробив Дмитрик ?
-як ви розумієте останнє речення : Зима морозна ,але весела !
Читання віршів
А скільки поетів присвятили зимі свої вірші , пісні саме красуні зимі . Діти теж приготували вірші про зиму.
Вірш Л. Глібова « Зимня пісенька»
                а) Зимонька – снігуронька ,
                     наша білогруденко ,
                     не верти хвостом ,
                     а труси тихесенько ,
                     рівненько , гладесенько
                     срібненьким сніжком.
                  б) Ми повибігаємо ,
                      снігу накатаємо
                      купу за садком ,
                      бабу здоровенную,
                      уночі страшенную,
                      зліпимо гуртом.
                  в) Зробили очі чорнії ,
                      рот і ніс червонії , -
                      буде , як мара.
                      День і ніч стоятиме ,
                      вовка проганятиме
                      від свого двора...
                  г) Гляне ясне сонечко
                      в весняне віконечко ,
                      бабу припече ;
                      де й мороз той дінеться ,
                      геть від баби кинеться ,
                      з ляку утече !
- що зліпили діти ?
- скажіть , якого ви уявили сніговика ?
- а ми зможемо зробити його ?
-  з скількох деталей робиться сніговик ?
     Вірш   В.Басюк     « Зима»
     а) Білий сніг , білий сніг
         Заміта стежинки ,
         На мережево доріг
         Падають сніжинки.
         Завіруха – заметіль
         І мороз тріскучий
         Снігову метуть крутіль
         На високій кручі.
     б) Вітерець – жартівник
         Віхолу здіймає ,
         А мороз – чарівник
         Сріблом виграває.
         Позаносив білий сніг
         У лісах ялинки.
         У казковім наче сні
         Все навколо взимку.
Робота з загадками
1.В нас узимку білим цвітом
   Сад зацвів неначе літом .(іней )
2. Без сокири і дрючків
    Ставить міст через річки . (мороз)
3. Зірка ніжна сніжно-біла
    На рукав мені злетіла.
    Поки ніс її сюди ,
    Стала краплею води.( сніжинка )
4. Сніг на полях ,
    Лід на річках ,
    Хуга гуляє.
    Коли це буває ? (взимку )

5. У святковому залі
    Стоїть , як картинка ,
    Весела , зелена ,
    Красуня .....(ялинка )
5 Практична робота
А зараз ми з вами будемо робити ялиноньку. У вас на парті зелений картон , серветка , простий олівець , клей , шаблон ялиноньки і різнокольорове конфетті (ялинкові прикраси).
Повторення правил поведінки під час роботи з художньої праці:
       -   як передаємо ножиці ;
-                    як правильно різати ;
-                    організація робочого місця.
Виготовлення :
-                    З якої сторони обводимо?
-                    Обводимо економічно.
-                    Вирізаємо рівно по лініям
-                    Прикрашаємо ялинку кульками різних кольорів.
Виставка робіт за рядами
 6 Підсумки уроку
- вам сподобався урок ?
- чого навчилися , дізналися ?
- якою  відзнакою оцінюєте свою роботу на уроці?
 Додаток
      Настала зима . Мороз прикрасив візерунками вікна . Замурував у лід ріки , озера , ставки.
      Коло нашої домівки зелена красуня . Ми її прикрасимо ялинковими прикрасами . Незабаром велике свято – Новий рік !
      Тато залив коло дому ковзанку . Ми , стали на ковзани – і на ковзанку !
       А Дмитрик посадив малу Зіну на сані і везе.
Повезло  Зіні !
       Зима морозна , але весела !

Комментариев нет:

Отправить комментарий