Інтегрований урок
«Великдень – велике християнське свято».1 клас
( Навчання
грамоти (читання, письмо), народознавство, образотворче мистецтво )
ТЕМА: Великдень – велике християнське свято.
МЕТА: розширювати світогляд дітей про звичаї нашої країни,
розвивати навички швидкого читання, вміння орієнтуватися у тексті, розвивати
навички каліграфічного письма і моторику рук, розвивати мислення, пам’ять,
уяву, виховувати інтерес до рідного слова, культури свого народу.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент.
Привітання
2.Оголошення теми
і мети уроку.
Сьогодні ми повторимо і
закріплемо наші знання з приводу наближаючого до нас свята Паска або Великдень,
продовжимо розвивати навички читання і письма.
3. Вступна бесіда.
Під час виховної години ми познайомились з темою Великдень. Хто дасть
пояснення цього слова?
- а як називається тиждень до
Паски?
- сьогодні який день тижня?
- як називається четвер перед Великднем?
- а що треба було зробити
сьогодні до сходу сонця?
-а як називається п’ятниця?
- що в цей день можна робити?
- а в суботу що робили?
- а коли люди ходили до церкви?
4. Опрацювання тексту.
А) Словникова робота:
Великдень – свято Паски, яке святкується на честь воскресіння
Ісуса Христа, повна назва Великий день.
Християнство – віра ісповідання людей (є буддизм, іслам)
Воскресіння – відродження
Б) Перше читання тексту вчителем
В) Самостійне читання тексту прийом
дощик (напівшопотки)
Г) Читання тексту прийом буксир (вчитель//учні)
Ґ) Читання
тексту прийом ланцюжок
Д) Перевірка
сприйняття прочитаного:
- як називається свято?
- куди йдуть люди?
- знайдіть у тексті і прочитайте що таке писанка?
- прочитайте яким символом була писанка?
- які існують види писанок?
- покажіть як вітаються в цей день?
5. Фізхвилинка
6. Робота в
зошитах.
Ось свій зошит я відкрию,
І похило покладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь.
Буду працювати вправно,
І отримаю оцінку гарну.
А) Хвилинка
каліграфії
Вк ел нь
Вк ел нь
Б) Словникова робота
Великдень – записуємо слово, поділяємо на склади, ставимо наголос.
В) Списування тексту
У слові
Великдень - підкреслюємо орфограми –
велика буква, м’який знак.
Г) Доповни слова однаковим складом
крашан.. – як можна назвати всі
ці слова
дряпан..
? одним
словом?
крапан.. – складіть речення з
будь-яким
слово
7. Розфарбування писанок.
Наші дівчатка приготували віршик
Катерини Перелісної «Писанка»
Гарна писанка у мене –
Мабуть, кращої нема!
Мама тільки помагала,
Малювала ж я сама.
Змалювала дрібно квіти,
Вісім хрестиків малих,
І дрібнесеньку ялинку,
Й поясочок поміж них...
Хоч не зразу змалювала,
Зіпсувала п’ять яєць –
Та як шосте закінчила,
Тато мовив: «Молодець!»
Я ту писанку для себе,
Для зразочка залишу,
А для мами і для тата
Дві ще кращих напишу.
8. Підсумок уроку
- про яке свято ми сьогодні
розмовляли?
- що є символом пробудження і
народження на землі?
- які види писанок ви знаєте?
Дякую дітям, які працювали дуже активно.
А додому вам таке
завдання розповісти про свято Великдень .
Додаток до уроку (кожному учню на аркуші)
1. Прочитай
текст.
Великдень – велике християнське свято. Це
день воскресіння Христа. Ще звечора люди йдуть до храму молитися. Після молитви
святять паску й писанки. А що таке писанка?
Писанка – це розмальоване символічними
знаками яйце. Здавна вона була символом весняного пробудження природи. З
приходом до нас християнства писанка стала часткою великодніх обрядів. Існують
різні види писанок – крашанка, крапанка, дряпанка.
Їх дарують родичам, друзям, знайомим зі
словами : «Христос воскрес!», а у
відповідь кажуть : «Воістину воскрес!» і щиро дякують. Такий подарунок означає
побажання щастя, здоров’я.
2. Списування тексту.
Настав Великдень. Розписала бабуся
візерунками яйця. І стали вони яскравими, барвистими писанками!
Намалюй писанки.
Комментариев нет:
Отправить комментарий